więcej


Transport

Postaw klimatyczne stojaki razem z Allegro i Fundacją All For Planet (14106)

2012-04-01

Drukuj

krakowOgromne powodzenie zeszłorocznej akcji "Zaparkuj klimatycznie!" oraz ogólnopolskie zainteresowanie stojakami rowerowymi to najważniejsze powody uruchomienia programu partnerskiego 50/50 Fundacji Allegro All For Planet. Program skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby postawić nowoczesne, designerskie stojaki rowerowe w swojej okolicy.

Jedną z głównych aktywności Fundacji All For Planet są działania związane z infrastrukturą rowerową. Brak stojaków rowerowych to jedna z głównych przyczyn zahamowania rozwoju transportu rowerowego w mieście. Fundacja chce to zmienić. Stawiając stojaki rowerowe popularyzuje rower jako przyjazny dla środowiska środek transportu oraz wspiera ideę zrównoważonego transportu. Tańczące postaci, słonie, kangury, małpy, zęby — pierwsze stojaki rowerowe stanęły w 2010 roku w Poznaniu. W zeszłorocznym sezonie rowerowym natomiast, w 5 miastach Polski rowerzystom towarzyszyła akcja "Zaparkuj klimatycznie!". W efekcie klimatyczne stojaki pojawiły się również w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Sopocie i Bytomiu. Dotychczas udało się postawić prawie 600 stojaków. W tym roku Fundacja planuje zainstalować kolejne 700 stojaków w całej Polsce, zapraszając do współpracy w ramach programu partnerskiego 50/50 wszystkie chętne podmioty.

Na czym polega program partnerski 50/50?

Na adres allforplanet@allegro.pl należy przesłać zgłoszenie zawierające:

  • uzasadnienie, dlaczego w proponowanym miejscu stojaki są potrzebne,
  • opis miejsca: dokładny adres plus kilka słów o tym, czy miejsce jest ulicą, placem, terenem uczelni, szkoły, zakładu pracy itd.,
  • proponowany kształt stojaków,
  • liczba stojaków,
  • proponowany termin montażu stojaków.

Koszt jednego stojaka to 1000 zł. Fundacja All For Planet pokrywa połowę kosztów, drugą połowę Partner. Koszty obejmują projekt, produkcję, transport, montaż i koordynację pracy. Konserwacja stojaków (malowanie, naprawy itp.) opierać się będzie na zasadzie 50/50. Stojaki pozostają własnością Fundacji All For Planet, która również je ubezpiecza. Bieżące prace utrzymaniowe (np. czyszczenie) będą należały do Partnera programu.

Wybór miejsca postawienia stojaków oraz wybór Partnera należy bezpośrednio do Fundacji AFP, która chce wyselekcjonować lokalizacje najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia użyteczności dla rowerzystów oraz technicznych i formalnych możliwości postawienia stojaków rowerowych.

Każda nowa lokalizacja stojaków rowerowych trafi na wirtualną mapę ZAPARKUJ KLIMATYCZNIE! w serwisie www.zaparkujklimatycznie.pl i zyska status MIEJSCA PRZYJAZNEGO ROWERZYSTOM.

siedziba-allegro-poznan

Stojaki rowerowe w Poznaniu

Skąd Fundacja All For Planet pozyskuje fundusze na stojaki rowerowe? Dzięki wsparciu i pomocy Użytkowników Allegro. Każdy Użytkownik może pomóc zmieniać rzeczy na lepsze podczas zakupów w serwisie Allegro. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie:

Wszystkie przekazane przez Użytkowników środki przekazane zostaną na realizację programu "Zaparkuj klimatycznie!".

 

źródło: Allegro All For Planet

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej