więcej


Transport

Pociągi w Niemczech pojadą na zielonej energii (13436)

2011-10-23

Drukuj

Niemieckie koleje Deutsche Bahn są obecnie już w 20-procentach zasilane energią odnawialną. Do 2050 roku DB ma czerpać energię wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Obecnie energia dostarczana do państwowego przewoźnika za naszą zachodnią granicą pochodzi głównie z elektrowni jądrowych, które według planów rządu w Berlinie zostaną całkowicie wyłączone do 2022 roku. Obecny udział zielonej energii w niemieckiej gospodarce jak i w samym DB, który wynosi obecnie ok. 20%, będzie zatem musiał się zwiększać.

Co więcej, Deutsche Bahn nie tylko kupuje zieloną energię, ale sama ją produkuje. DB jest właścicielem dwóch farm wiatrowych zlokalizowanych w Brandenburgii.

Szefowie DB liczą, że przejście na zieloną energię zwiększy koszty funkcjonowania ich firmy, jednak dzięki temu uzyskają też pewną przewagę konkurencyjną.

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej