więcej


Transport

Petycja do premiera "Tiry na tory" (13001)

2011-08-07

Drukuj

Już ponad 60 tysięcy osób podpisało petycję do premiera, aby hasło "tiry na tory" stało się zasadą polskiej polityki transportowej. Organizatorzy akcji chcą, aby w momencie przekazania petycji, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, podpisów było 100 tysięcy.

Jeden 40-tonowy TIR w ciągu 3 sekund rozjeżdża drogę jak 163 840 samochodów osobowych, przejeżdżających przez ten sam punkt. W tym samym czasie, w ciągu 3 sekund możesz podpisać petycję i przenieść TIR-y na tory.

Można podpisać ją na stronie: www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje

Koordynatorzy wydarzenia zachęcają do przekazania informacji o akcji znajomym: www.tirynatory.pl/przylacz-sie/napisz-do-znajomego

Zapraszają także na osobiste spotkania z nimi. Kampanijna wystawa odwiedziła już m.in. Warszawę, Gliwice, Białystok, Łomżę, Suwałki i Kraków. Wcześniej kampania zawitała też na Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Aktualności z trasy znaleźć można na stronie tirynatory.pl.

Zobacz nowy spot kampanii: {youtube}kmklzI_xEjs{/youtube}

 

źródło: Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO)

 
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej