więcej


Transport

Parkowanie zgodne z naturą (10013)

2010-11-11

Drukuj
Już niedługo w miastach wyrosną lasy parkingowe. To idealny parking, gdzie twoje elektryczne auto nie nagrzewa się od słońca, a jest ładowane, podczas gdy ty załatwiasz swoje sprawy. Do tego właśnie ma służyć solar forest, czyli parking solarny. 
Samochody elektryczne to świetny sposób, aby zmniejszyć zanieczyszczenie, lecz największą przeszkodą jest czas, jaki jest potrzebny by doładować pojazd.

Jednym z rozwiązań jest ładowanie samochodu, podczas gdy stoi nieużywany np. na parkingu. Punkty ładowania na parkingu solarnym mają postać drzew których konary zrobione są fotowoltaicznych paneli zamontowanych na wysokich słupach, do których można podpiąć samochód.

Aby zwiększyć efektywność panele solarne dostosowują się do pozycji słońca. Jak każdy nowy wynalazek, solar forest wzbudza wiele kontrowersji. Czy wystarczy słońca dla każdego panelu, czy to będzie drogie, czy będzie ciężko parkować pośród drzew solarnych?

Ogólnie rzecz biorąc pomysł jest dobry wierzymy, że pomysłodawcy znajdą rozwiązania wszystkich problemów, warunek jest jeden powinniśmy się otworzyć na innowacyjne rozwiązania a nie krytykować", aby nie spowalniać procesów ich wdrażania.

źródło: EkoNews
www.ekonews.com.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej