więcej


Transport

Panasonic buduje solarne stacje ładowania samochodów elektrycznych (17847)

2014-11-10

Drukuj
galeria

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Berlinie, fot. wikipedia, CC BY-SA 3.0

Japoński koncern poinformował, że zbuduje w San Francisco 68 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Punkty ładowania będą wyposażone w instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii.

Inwestycję w San Francisco zrealizuje spółka Panasonic Enterprise Solutions Company we współpracy z Powertree Services Inc.
Budowa solarnych stacji ładowania samochodów elektrycznych w San Francisco już się rozpoczęła i ma być sfinalizowana do kwietnia przyszłego roku.

Niedawno Panasonic poinformował, że weźmie udział w wartej ok. 5 mld dolarów inwestycji amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Tesla, której celem jest budowa ogromnej fabryki baterii samochodowych. Projekt o nazwie "Gigafactory" powstanie w Nevadzie.

Panasonic od kilku lat inwestuje też w elektrownie fotowoltaiczne. Portfolio instalacji PV japońskiego koncernu przekracza już 100 MW.

żródło: gramwzielone.pl

www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej