więcej


Transport

Nowe ulgi dla kierowców samochodów elektrycznych w Niemczech (15050)

2012-11-18

Drukuj

Niemiecki parlament zaakceptował wprowadzenie nowych preferencji dla osób, które zdecydują się na zakup elektrycznego auta.

Bundestag zmienił ustawę regulującą kwestię użytkowania elektrycznych samochodów – tzw. KraftStG. Zgodnie z przyjętymi poprawkami, stosowane dotąd 5-letnie zwolnienie podatkowe dla elektrycznych samochodów osobowych zostanie przedłużone do 10 lat dla EVs (Electric Vehicles) zarejsetrowanych w okresie od 18 maja 2012 r. do końca 2015 r. Od początku 2016 roku ponownie będzie obowiązywać 5-letnie zwolnienie.

Niemiecki parlament nie zgodził się jednak na wprowadzenie dodatkowych, jednorazowych dopłat do zakupu elektrycznych aut– z których korzystać można m.in. we Francji czy Wielkiej Brytanii.

Zgodnie ze strategią rządu w Berlinie, po niemieckich drogach do 2020 roku ma jeździć  milion elektrycznych aut. Cel ten – określany przez wielu ekspertów jako nierealny – został ostatnio potwierdzony przez kanclerz Angelę Merkel. Obecnie w Niemczech jest zarejestrowanych około 4,5 tys. elektrycznych samochodów.

Rząd w kolejnych latach chce ponadto przeznaczyć 1 miliard euro na rozwój technologii stosowanych w elektrycznych autach, co ma pomóc niemieckim producentom samochodów w utrzymaniu w kolejnych latach swojej czołowej pozycji na globlanym rynku motoryzacyjnym.

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej