więcej


Transport

Niemcy mają problem z realizacją planów w zakresie elektrycznej motoryzacji (14507)

2012-07-01

Drukuj

Autoviva.com flickr cc byBez dodatkowych zachęt dla kierowców samochodów elektrycznych nie uda się zrealizować ambitnych planów rządu Niemiec mających na celu wprowadzenie na drogi 1 mln elektrycznych aut do roku 2020.

Cel jednego miliona elektrycznych aut do roku 2020 wyznaczyła kilka lat temu kanclerz Angela Merkel. Jednak zdaniem cytowanego przez serwis wyborcza.biz Henninga Kagermanna, koordynatora rządu w Berlinie ds. polityki transportu elektrycznego, bez nowych zachęt dla potencjalnych kierowców samochodów elektrycznych, do 2020 roku po niemieckich drogach będzie jeździć co najwyżej pół miliona tego typu pojazdów.

Wyborcza.biz powołuje się na Związek Niemieckiego Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA), który informuje, że za dwa lata niemieckie koncerny motoryzacyjne mogą mieć w swojej ofercie już 15 elektrycznych modeli. VDA dodaje, że bez poprawy wydajności akumulatorów, elektryczne auta będą użytkowane jedynie w miejskich aglomeracjach.

W ubieglym roku Angela Merkel poinformowała, że jej rząd przeznaczy na badania i rozwój elektrycznych pojazdów w ciagu trzech lat nawet 4 mld euro, z czego połowa środków ma trafić właśnie na badania nad bateriami samochodowymi.

 

źródło: Gram w Zielone, fot. Autoviva.com flickr cc by

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej