więcej


Transport

Ministerstwo Środowiska na rzecz zrównoważonego transportu (10035)

2010-09-18

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'„Mobilki, mobilki, jak dróżka do kiosku?” – od tych słów zaczynają się spoty radiowe, które Ministerstwo Środowiska przygotowało na tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Od 16 września w 113 polskich miastach MS zachęca do racjonalnego korzystania z samochodów: jazda samochodem na krótkich dystansach źle wpływa na zdrowie i portfele kierowców. 
Kampania odbywa się pod hasłem „Oszczędź sobie i środowisku, spalaj kalorie a nie benzynę”. Akcja oparta jest o komunikaty radiowe, ponieważ radio to często jedyna przyjemność kierowców stojących w niekończącym się korku. Spoty informują o korzyściach rezygnacji z samochodów na krótkich dystansach. Radiosłuchacze będą mogli również wziąć udział w konkursach na antenach radia Złote Przeboje i Radia ZET. Nagrodami będą rowery.

W nawiązaniu do hasła kampanii, dzięki współpracy z kawiarnią „W Biegu Cafe" w Warszawie i Sopocie po wypiciu porannej lub popołudniowej kawy można będzie wypożyczyć tandem i spalić trochę kalorii.

Kulminacją kampanii jest Dzień bez Samochodu, obchodzony 22 września. Tego dnia zarówno największe miasta, jak i te małe zaoferują swoim mieszkańcom coś specjalnego. W większości z nich przejazdy komunikacją miejską będą darmowe, a wolny czas wypełnią happeningi i pikniki łączące rozrywkę z edukacją. Tego dnia także Ministerstwo Środowiska razem z Urzędem m.st. Warszawy zaprasza na miejską konferencję prasową i happening przy metrze Centrum.

W tym roku do akcji dołączyli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, PKP S.A., PKP Intercity, ngo.pl, W Biegu Cafe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

źródło: Ministerstwo Środowiska
www.mos.gov.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej