więcej


Transport

Zagrożenie pożarowe w większości lasów polskich (21443)

2020-08-21

Drukuj
galeria

W większości lasów Polski wprowadzono średni stan zagrożenia pożarowego. W zachodniej części województwa łódzkiego i na pograniczu woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego obowiązuje zaś trzeci najwyższy stopień zagrożenia - podał w czwartek Instytut Badawczy Leśnictwa.

Jak wynika z mapy opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa, średni stan zagrożenia pożarowego obowiązuje w: woj. zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, na północy świętokrzyskiego i śląskiego, na wschodzie Podlasia oraz na południu woj. warmińsko-mazurskiego.

Na pozostałym obszarze kraju obowiązuje średni poziom zagrożenia pożarowego.

Codzienne prognozy zagrożenia pożarowego w lasach opracowuje Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa. Prognoza zagrożenia pożarowego jest wykonywana w 60 strefach prognostycznych, na podstawie pomiarów wilgotności ściółki sosnowej, wilgotności względnej powietrza oraz opadów i określa możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania. Pomiary meteorologiczne prowadzone są dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej ze stref.

Źródło: PAP

Wodne informacje w ramach projektu CWC City Water CirclesUdostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej