więcej


Transport

Krakowskie śmieciomaty zebrały ponad pół tony plastikowych butelek (21592)

2020-11-25

Drukuj
galeria

W pół roku 600 kg plastikowych butelek zebrano w śmieciomatach zlokalizowanych w trzech miejscach Krakowa. Projekt z budżetu obywatelskiego potrwa do września przyszłego roku – przekazało biuro prasowe magistratu.

Do śmieciomatów mieszkańcy wrzucają posegregowane odpady, za które mogą otrzymać punkty wymienialne na ekogadżety. Punkty zlokalizowane są przy Krakowskim Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym "Kurdwanów Nowy" (ul. Wysłouchów 34a), Com-Com Zone na Kozłówce (ul. Facimiech 32) i przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 (ul. Strąkowa 3a).

Urząd miasta, zachęcając do segregacji odpadów, podkreślił w poniedziałkowej informacji prasowej, że w pół roku do śmieciomatów trafiło 600 kg plastikowych butelek.

Źródło:PAP

Punkty za wyrzucone śmieci można zbierać dzięki aplikacji ECO Portfel. Wystarczy ja bezpłatnie pobrać na telefon z Google Play lub z AppStore.

Aplikacji umożliwia też śledzenie zapełnienia śmieciomatów, co pozwala zobaczyć, czy jest w nim miejsce w na oddanie butelek. Na mapie w aplikacji przy konkretnych lokalizacjach są kosze, które zależnie od koloru informują o stanie zapełnienia.

Aby wymienić odpady na punkty, należy zeskanować aplikacją swój indywidualny kod w śmieciomacie. Ekogadżety, po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów, są do odebrania w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych) i na osiedlu Zgody 7.

"Idea montowania śmieciomatów na terenie naszego miasta jest innowacyjna, ale świetnie wpisuje się w proekologiczne działania, które miasto prowadzi od kilku lat, m.in. przy pomocy trwającej aktualnie kampanii #EKOrEWOLUCJA. Tego typu działania mają edukować i uwrażliwiać mieszkańców na tematy związane z ochroną środowiska, ekologią i troską o naturę" - podsumował urząd miasta w informacji dla mediów.


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej