więcej


Transport

Ile hybryd kupili Polacy w 2011 roku? (14187)

2012-04-15

Drukuj

mariordo59_priusSprzedaż samochodów z napędem hybrydowym wzrasta w naszym kraju z roku na rok.

Jak podała "Rzeczpospolita", w ubieglym roku w Centralnej Ewidencji Pojazdów zarejestrowano 650 samochodów hybrydowych – o 45% więcej niż w roku 2010.

Hybrydy, które najczęściej kupują Polacy, to modele Toyoty i Lexusa – m.in. Lexus RX czy Lexus CT, ale także Honda Insight. Jak informuje "RZ", hybrydy w Polsce sprzdaje także Infinity, a co szósty sprzedany w zeszłym roku w naszym kraju Infinity M miał napęd hybrydowy.

W salonach samochodowych w Polsce zaczynają się pojawiać także pierwsze auta elektryczne. Pierwszym w 100% elektrycznym samochodem sprzedawanym w naszym kraju jest Mitsubishi iMiEV, a w tym roku do salonów trafi m.in. Opel Ampera – europejska wersja Chevroleta Volta.

 

źródło: Gram w Zielone, fot. mariordo59 flickr cc by

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej