więcej


Transport

Ile będzie kosztować Tesla Model 3? (17512)

2014-08-01

Drukuj
galeria

Tesla zapowiedziała, że w 2017 roku rozpocznie sprzedaż swojego kolejnego elektrycznego modelu auta. Model 3 będzie najtańszym autem Tesli.

Cena Modelu 3 ma się zaczynać od 35 tys. dolarów, czyli o połowę mniej niż wynosi cena flagowego modelu Tesli – Modelu S. Zasięg Modelu 3 ma wynosić około 200 mil, czyli o około 100 mil mniej niż wynosi zasięg Modelu S.

Niższy koszt Modelu 3 ma wynikać przede wszystkim z mniejszego kosztu akumulatora. Tesla chce znacząco zredukować koszt produkcji baterii samochodowych dzięki uruchomieniu gigantycznej fabryki w ramach projektu Gigafactory, w której ma powstawać około połowy produkowanych na świecie baterii litowo-jonowych.

Niższy koszt Modelu 3 będzie wynikać też z mniejszych rozmiarów. Model 3 będzie o ok. 20% mniejszy niż Model S, który w Stanach Zjedonocznych kosztuje w podstawowej wersji około 70 tys. dolarów. W Polsce Model S można kupić w cenie od 200 tys. zł.

Gabaryty Modelu 3 sprawiają, że będzie konkurencją np. dla BMW serii 3.

Wcześniej Tesla informowała, że najtańszy model w jej flocie będzie Modelem E. Musiała jednak zmienić jego nazwę na Model 3, ponieważ o prawa do tej nazwy upomniał się Ford.

  

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl 


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej