więcej


Transport

Ile będzie kosztować elektryczny Focus? (13501)

2011-11-06

Drukuj

focus.flickrAmerykanie będą mogli kupić elektryczną wersję Forda Focusa w cenie od 39,9 tys. dolarów. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę ulgi podatkowe w wysokości 7,5 tys. dol., na jakie mogą liczyć osoby, które zakupią auta elektryczne w Stanach Zjednoczonych, ostateczna cena Forfa Focus Electric wyniesie niecałe 32,5 tys. dol.

Dla porównania, cena elektrycznego Nissana Leaf, który jest już od wielu miesięcy oferowany na rynku amerykańskim, po odliczeniu ulg podatkowych wynosi ok. 28,5 tys. dol.

Dwaj najwięksi konkurenci Focusa w segmencie samochodów elektrycznych to Chevrolet Volt i wspomniany Nissan Leaf. Tylko w ubiegłym miesiącu Amerykanie kupili ponad 1,1 tys. Voltów i prawie 850 Nissanów Leaf.

Elektryczny Ford Focus jest wyposażony w 23-kilowatogodzinną baterię, której całkowity cykl ładowania wynosi 18-20 godzin z wykorzystaniem gniazdka 120V. Czas ładowania elektrycznego Focusa można zredukować do 3-4 godzin używając ładowarki 240V.

 

źródło: Gram w Zielone, fot. flickr, Noodlefish, CC BY

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej