więcej


Transport

Hybrydowa Honda Insight 2012 w Europie w przyszłym roku (13161)

2011-09-17

Drukuj

W przyszłym roku do Europy trafi hybrydowa Honda Insight 2012. Czy będzie konkurencją dla Toyoty Prius?

Hybryda zostanie po raz pierwszy zaprezentowana na Starym Kontynencie podczas rozpoczynających się w połowie września targów Frankfurt Motor Show.

Jak informuje Honda, nowy "europejski" Insight będzie emitował w czasie jazdy średnio 96 gram CO2/km, a także będzie spalał mniej benzyny niż poprzednik – Insight 2011, którego średnie, deklarowane zużycie paliwa to 4,4 l/km (w mieście 4,6 l/km). Honda Insight w wersji 1.3 łączy dwie jednostki napędowe - elektryczny silnik o mocy 14 KM, a także 1,3-litrowy silnik spalinowy o mocy 88 KM.

Wprowadzając model Insight na rynek europejski szefowie Hondy chcą stworzyć konkurencję dla innej hybrydy z Japonii – Toyoty Prius. To, że Insight może konkurować z Priusem, widać na rynkach, na których jest już dostępny, czyli w Japonii i USA.

Cena podstawowej wersji Insight 2011 to ok. 77 tys. zł.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej