więcej


Transport

Gliwice: ruszy produkcja akumulatorów do EVs (13960)

2012-02-18

Drukuj

Autoviva.com_flickr_cc_byW Gliwicach ruszy produkcja akumulatorów do samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Produkcja akumulatorów do samochodów elektrycznych (EVs) i hybrydowych ma ruszyć w tym roku w gliwickiej fabryce firmy Axeon. Obecnie w Gliwicach Axeon produkuje przede wszystkim systemy zasilania do elektronarzędzi.

Axeon poinformował właśnie, że w tym roku poszerzy produkcję w gliwickiej fabryce o akumulatory, które będą montowane w samochodach hybrydowych i elektrycznych, a także w rowerach z napędem elektrycznym dla jednego z czołowych europejskich producentów tego typu pojazdów.

Według szkockiej firmy, do 2020 roku wartość rynku samochodów i rowerów elektrycznych wzrośnie do 70 mld dolarów. W tej chwili fabryka Axeon w Gliwicach produkuje już 60 tys. akumulatorów, a do najważniejszych odbiorców należy Bosh.

Jak informuje PAP, Axeon jest największym w Europie producentem baterii litowo-jonowych, a szkocka firma ma na swoim koncie m.in. budowę prototypu największego akumulatora do samochodu osobowego – Rolls Royce'a Phantom Experimental Electric 102 EX.

 

źródło: Gram w Zielone, fot. Autoviva.com flickr cc-by

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej