więcej


Transport

Elektryczne auta Virgin? Richard Branson rzuci wyzwanie Elonowi Muskowi? (18371)

2015-03-30

Drukuj
galeria

Richard Branson, fot. flickr.com, CC BY-NC-ND 2.0

W rozmowie z Bloombergiem brytyjski miliarder Richard Branson zapowiedział, że kierowana przez niego grupa Virgin może wejść do branży motoryzacyjnej i rozpocząć produkcję samochodów elektrycznych. Elektryczne doświadczenia Virgin zbiera w wyścigach Formuły E.

Mamy zespoły ludzi pracujące nad elektrycznymi autami – zapewnia Richard Branson i dodaje, że wkrótce możemy być świadkami rywalizacji Virgin z należącą do miliardera Elona Muska amerykańską Teslą, która obecnie wyznacza kierunek rozwoju elektrycznej motoryzacji.

Tesla zapowiada, że w ciągu najbliższych lat zaoferuje samochód elektryczny mogący przejechać na pojedynczym ładowaniu ponad 200 mil, którego cena nie przekroczy 40 tys. dol.

Virgin pracuje nad technologiami dla samochodów elektrycznych biorąc udział w wyścigu samochodów elektrycznych Formuła E.

W rozmowie z dziennikarką Bloomberga Richard Branson ocenił, że za 20 lat widok samochodu napędzanego silnikiem spalinowym może być tak dziwny jak obecnie widok osoby palącej w restauracji.

Nad samochodami elektrycznymi pracują też inni potentaci globalnej gospodarki – Apple i Google. Apple chce uruchomić produkcję samochodów elektrycznych około roku 2020. Zespół Apple, który pracuje nad samochodami elektrycznymi, ma zatrudniać około 200 pracowników, w tym ekspertów od baterii samochodowych pracujących wcześniej dla takich firm jak A123, LG Chem, Samsung Electronics, Panasonic czy Toshiba.

Źródło: gramwzielone.pl

www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej