więcej


Transport

Ekologicza "panda" w stołecznej Policji (10059)

2010-07-28

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Warszawska policja otrzymała pierwszy w Polsce radiowóz na prąd. Radiowóz zaprezentowano 22 lipca przed Komendą Stołeczną Policji. Nowe auto funkcjonariusze będą testować przez kilka miesięcy.
Elektryczny radiowóz to fiat panda. Chociaż nie osiąga zawrotnych prędkości (70 km/h), to jest jednak bardzo cichy, a koszty jego eksploatacji są o wiele niższe od tradycyjnych samochodów (ponad 10 razy). Pojazd nie posiada skrzyni biegów i – co bardzo ważne – można go uruchomić prawie natychmiast.

Warszawa - obok Gdańska, Katowic, Krakowa oraz Mielca - została wytypowana do programu pilotażowego pt. „Budowa rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury ich ładowania - podstawą bezpieczeństwa energetycznego”, który przewiduje przekazanie „na próbę” pięciu ekoaut. Poza policją korzystać z nich będą także służby wodociągowej oraz Straż Miejska.
 

W ramach włączania się do programu, warszawska policja chce w swoich obiektach zamieścić ogólnodostępne słupki elektryczne.

źródło: Komenda Stołeczna Policji
www.policja.waw.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej