więcej


Transport

Duński rząd dofinansuje wypożyczalnię 400 samochodów elektrycznych (17222)

2014-05-06

Drukuj
galeria

Sieć wypożyczalni samochodów Avis w Danii, dzięki dofinansowaniu ze środków Duńskiej Agencji Energii, zakupiła 400 elektrycznych nowych elektrycznych modeli Nissan LEAF i tym samym ustanowiła nowy rekord wielkości prywatnego zamówienia na pojazdy elektryczne japońskiego producenta.

Ogromne zamówienie zostało upamiętnione obecnością ministra ds. klimatu, energii i budynków Rasmusa Helvega Petersena przy przekazaniu klientowi pierwszej partii z 400 Nissanów LEAF gotowych do jazdy po duńskich drogach. Minister uruchomił w ten sposób jeden z czterech dużych projektów wspieranych przez Duńską Agencję Energii, których celem jest popularyzacja pojazdów elektrycznych. Pojazdy można będzie wypożyczyć w opcji all‑inclusive w cenie ok. 468 euro miesięcznie. Oczekuje się, że będzie to znaczący postęp we wprowadzaniu samochodów elektrycznych na duński rynek.

Rynek pojazdów ekologicznych w Danii wciąż jeszcze jest w powijakach, dlatego nowe zamówienie z sieci wypożyczalni Avis zwiększy ich sprzedaż w tym kraju o 60% w porównaniu z rokiem 2013. Zarówno Avis Car Rental, jak i Nissan oczekują, że zainicjowany w ten sposób wzrost popytu doprowadzi do przełomu na duńskim rynku pojazdów elektrycznych.

– Rozwój floty pojazdów jest istotnym krokiem w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości branży wypożyczalni samochodów zarówno w Danii, jak i globalnie, mówi Kasper Gjedsted, dyrektor zarządzający Avis Car Rental w Danii. – Wsparcie ze strony Duńskiej Agencji Energii umożliwi nam wypożyczanie samochodów elektrycznych po niższych stawkach w porównaniu z cenami obowiązującymi dla tradycyjnych samochodów. Jestem przekonany, że dzięki temu wiele osób zdecyduje się na przesiadkę do samochodów elektrycznych. Będzie to miało miejsce zwłaszcza w instytucjach publicznych oraz firmach, dla których samochód elektryczny jest oczywistym wyborem przy kompletowaniu parku pojazdów służbowych użyczanych pracownikom – dodał.

Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym na świecie. Dotychczas sprzedano go w ilości ponad 105 000 egz. W 2013 r. w Norwegii LEAF zajął 3. miejsce w rankingu sprzedaży samochodów z wynikiem 3 750 egz., a styczniu i lutym był nawet najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym w tym kraju.

Nissany LEAF z garaży Avis Car Rental będzie można użytkować w systemie mini leasingu przez okres od 1 do 36 miesięcy, za opłatą ok. 468 euro miesięcznie (z VAT i ubezpieczeniem), bez konieczności wpłaty kaucji. Cena, uwzględniająca limit 2 500 km, obejmuje także przewody do ładowania akumulatora. Możliwe jest zainstalowanie stanowiska ładowania w siedzibie firmy.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej