więcej


Transport

Drogi priorytetem dla polskiego rządu - interwencja organizacji ekologicznych (9993)

2011-02-09

Drukuj
Według wypowiedzi premiera i ministrów, rząd Polski zamierza w najbliższym czasie dokonać przesunięć środków w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko. Planowane jest zwiększenie wydatków na budowę dróg ekspresowych kosztem środków przeznaczonych na rozwój transportu przyjaznego środowisku oraz rozwój transportu kolejowego. Według zapewnień premiera środki te mają pochodzić z oszczędności poprzetargowych na projektach kolejowych, a wszystkie zaplanowane inwestycje mają być zrealizowane. 
Jednak już według wypowiedzi wiceministra odpowiedzialnego za kolej na pewno nie uda się zrealizować wszystkich zaplanowanych inwestycji kolejowych. Polskie społeczne organizacje ekologiczne wystosowały pismo interwencyjne do Komisji Europejskiej z prośbą o upomnienie polskiego rządu i niewyrażenie zgody na powyższe zmiany. 


Pismo do KE ws. przesunięć środków z kolei na drogi dostępne jest pod adresem: www.zm.org.pl/?a=poiis-111

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej