więcej


Transport

Domowe ładowanie EVs (13910)

2012-02-12

Drukuj

nissan_leafInnowacyjny, domowy system nie tylko naładuje baterię w elektrycznym Nissanie Leaf. Dzięki niemu w pełni naładowana bateria Leafa może zasilać w energię gospodarstwo domowe przez dwa dni.

Czołowe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w prezentacji domowych systemów ładowania samochodów elektrycznych, które wykorzystują m.in. energię generowaną przez znajdujące się na dachu domów autonomiczne systemy solarne.

Swój domowy system do ładowania samochodów elektrycznych pokaże w marcu BMW. Niemiecki koncern przygotowuje nowe rozwiązanie z myślą o elektrycznym BMW ActivE.

Podobne systemy opracowały już m.in. Toyota czy Ford. Najciekawiej w tej dziedzinie wypada jednak system Nissana, który jest już sprzedawany w Japonii od połowy ubiegłego roku.

Rozwiązanie Nissana pozwala nie tylko na szybkie naładowanie elektrycznego Nissana Leaf w domowym garażu, ale umożliwia również przekazanie energii z naładowanej baterii Leafa do gospodarstwa domowego. Jak zapewnia Nissan, w pełni naładowana, 24-kilowatogodzinna bateria Nissana Leaf może zasilać w energię elektryczną przeciętne gospodarstwo domowe przez dwa dni.

 

źródło: Gram w Zielone, fot. newsroom Nissan

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej