więcej


Transport

Dlaczego warto korzystać z carpoolingu? (13602)

2011-11-27

Drukuj

carpooling-logo_dobreWedług opublikowanego niedawno przez Światową Organizację Meteorologiczną komunikatu prasowego ilość gazów cieplarnianych w atmosferze odnotowana w 2010 roku przekroczyła poziom z najczarniejszych prognoz naukowców. Niebagatelny wpływ na rosnące zanieczyszczenie kuli ziemskiej ma m.in. fakt, iż na świecie jest obecnie ponad 1 miliard samochodów (dane Ward's Automotive Group). Niepokojące jest dodatkowo, że w 78% przypadków, kierowca podróżuje sam.

W obliczu postępującej degradacji środowiska, wzrastajacego zanieczyszczenia kuli ziemskiej i poprawiającej się, ale jeszcze niewystarczającej świadomości ekologicznej Polaków, proponujemy rozwiązanie, jakim jest carpooling. Jakie niesie on korzyści? Już w momencie, gdy trzy osoby skorzystają z jednego samochodu, zamiast każda z własnego, do atmosfery wyemitowanych zostanie o 630 tys. ton mniej CO2, a z dróg zniknie 90 tys. kilometrów korków.

Poniżej znajdą Państwo infografikę, prezentującą ideę carpoolingu za pomocą ilustracji i diagramów:

carpooling_pl_infographic

  

źródło: www.carpooling.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej