więcej


Transport

Bilety lotnicze podrożeją przez opłatę za emisję CO2 (13755)

2011-12-30

Drukuj

Od nowego roku wszystkie linie lotnicze działające na terenie UE – europejskie i te spoza Europy – będą musiały zmniejszyć emisję CO2 do ustalonego poziomu, bowiem Komisja Europejska chce nałożyć na przewoźników opłaty za emisję dwutlenku węgla. Operatorzy lotniczy nie mają zamiaru ponosić kosztów, więc za emisję dwutlenku węgla zapłacą pasażerowie.

Z dniem 1 stycznia 2012 roku osoby podróżujące samolotami, będą musiały się liczyć z tym, że ceny biletów wzrosną nawet o 12 euro. W nowym roku przewoźnicy lotniczy operujący z państw na terenie UE staną się uczestnikami europejskiego systemu handlu emisjami (ETS), a tym samym linie lotnicze zostaną włączone do grupy ponad 11 tysięcy przedsiębiorstw, które starają się o pozwolenia na emitowanie dwutlenku węgla do atmosfery.

 

źródło:  Ekologia.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej