więcej


Transport

300 hybrydowych aut dla carsharingu w Warszawie (20098)

2017-04-19

Drukuj
galeria

Fot. fotolia

300 hybrydowych samochodów Toyota Yaris trafi do firmy Panek S.A. Jest to największe zamówienie na hybrydowego Yarisa w historii firmy Toyota.

Hybrydowe Yarisy pojawią się na ulicach Warszawy już niebawem. Będą do dyspozycji każdej osoby, która posiada prawo jazdy od co najmniej roku, kartę płatniczą i zarejestruje się w usłudze Panek CarSharing. Usługa carsharingu realizowana przez firmę Panek S.A. to największe przedsięwzięcie tego typu w Polsce.

Zanim samochody trwale zagoszczą na ulicach Warszawy będzie je można bezpłatnie przetestować. W ramach propagowania idei carsharingu firma Panek chce udostępnić nowe Yarisy dla 3 tys. osób, które zgłoszą się do ich testowania.

– Szukamy osób, które będą jeździć naszymi autami i opowiedzą o swoich wrażeniach. Zależy nam na tym, żeby usługa carsharingu w Panek była jak najlepiej dopasowana, dlatego tak wielką wagę przykładamy do tego testu i udostępniamy nowe samochody dla 3 tys. osób bez żadnych opłat. Dla nas wartością są opinie testujących i ich sugestie, być może zainspirują nas i wprowadzimy do usługi coś, czego wcześniej nie zakładaliśmy – zapewnia Katarzyna Panek, rzecznik Panek S.A.

Usługa wypożyczania samochodów w Panek CarSharing ruszy już w przyszłym miesiącu. Rozliczenie ma następować w oparciu o aplikację mobilną i po zsumowaniu ilość zrobionych kilometrów i czasu przejazdu. Znaleźć i wypożyczyć auta będzie można za pomocą specjalnej aplikacji. Otwarcie i zamkniecie samochodu odbywa się bezkluczykowo. Firma uruchamiająca carsharing ma płacić za postój wszystkich samochodów w granicy płatnej strefy parkowania w Warszawie.

Źródło: www.gramwzielone.pl 

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej