więcej


Polityka klimatyczna

Zbigniew Karaczun: Polska powinna przemyśleć swoje podejście do polityki klimatycznej [WIDEO] (16967)

2014-03-19

Drukuj

karaczun lead26 lutego 2014 roku zorganizowaliśmy debatę on-line "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok". W dniu dzisiejszym rozpoczynamy publikację materiałów wideo zarejestrowanych podczas jej trwania. Pierwszym jest wypowiedź dr hab. inż. Zbigniewa M. Karaczuna otwierająca spotkanie.



Otwierając debatę, Zbigniew Karaczun zwrócił uwagę na różnice w sposobie myślenia o klimacie, między politykami kluczowych krajów Unii Europejskiej i Polski. Pokazuje również, jakie wynikają z tego faktu konsekwencje w dniu dzisiejszym i jakie mogą być w przyszłości. Uczestnik naszej debaty wskazuje, jaką rolę moglibyśmy odgrywać w negocjacjach klimatycznych, gdyby obecny stan rzeczy uległ zmianie i jakie będą ewentualne skutki braku ambitnych celów klimatycznych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całością materiału.

 

Dr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie, ekspertem Koalicji Klimatycznej i prezesem Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Mazowieckiego.

 

ChronmyKlimat.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej