więcej


Polityka klimatyczna

Watykan i resort środowiska wspólnie o klimacie (19390)

2016-04-13

Drukuj
galeria

Fot. Ministerstwo Środowiska

15 października 2016 r. Watykan i Ministerstwo Środowiska zorganizują w Sejmie międzynarodową konferencję pt. „"Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato Si‘".

Spotkanie odbędzie się z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski. List intencyjny, na mocy którego został powołany komitet organizacyjny konferencji, podpisali: ks. kard. Gerhard  Müller – prefekt Kongregacji Nauki Wiary i prof. Jan Szyszko – minister środowiska.

Sygnatariusze listu wyrazili troskę o stan środowiska, który ma wpływ na zdrowie oraz pomyślność obecnych i przyszłych pokoleń. Prof. Jan Szyszko nie ukrywa zadowolenia z faktu współpracy z Watykanem. Liczy, że naukowe spotkanie zakończy się konkretnymi wnioskami.

To wielkie wyróżnienie dla resortu dla resortu środowiska i wielkie wyróżnienie również dla mnie. Widocznie Stolica Apostolska zauważyła to, że Polska to kraj, który jest liderem w zakresie realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju i kraj, który przedstawił tę koncepcję na 21. konferencji stron konwencji klimatycznej w Paryżu. Te postulaty zostały tam ujęte – mówi minister Jan Szyszko.

Z ramienia Watykanu w warszawskiej Konferencji wezmą udział eksperci z zakresu teologii. Ministerstwo Środowiska zaprosi naukowców, którzy będą mówić o koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Wcześniej w Sejmie odbyły się już dwie konferencje poświęcone zrównoważonemu rozwojowi Polski i Europy w oparciu o Encyklikę Ojca św. Franciszka "Laudato Si‘". Spotkania organizowały m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, KP PiS, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski i "Solidarność".

Źródło: Ministerstwo Środowiska


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej