więcej


Polityka klimatyczna

Tysiące osób w obronie klimatu (8839)

2009-10-07

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Drugi tydzień negocjacji klimatycznych trwających w Bangkoku rozpoczął się protestem ponad 3 tysięcy lokalnych i międzynarodowych aktywistów.
Protestujący przemaszerowali ulicami Bangkoku pod budynek United Nations, gdzie obecnie toczą się międzynarodowe rozmowy dotyczące przyszłej polityki ochrony klimatu.
Głównym przesłaniem tego marszu był apel do przedstawicieli rządów państw o natychmiastowe podjęcie decyzji i działań mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Tysiące protestujących jednogłośnie nawoływało do wspólnej walki na rzecz ochrony klimatu.

Środowiska działaczy wyraziły gotowość także do dalszych protestów w przypadku, gdy rządy państw już wkrótce nie przedstawią oficjalnych wyników negocjacji.


opracowanie: AR
na podstawie www.english.ntdtv.com

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej