więcej


Polityka klimatyczna

T. Tomczykiewicz: Polska będzie stanowcza w kwestii redukcji emisji CO2 (14026)

2012-02-28

Drukuj

Nie ma podstaw, by zaostrzać obecnie obowiązujące ramy redukcji emisji do 2020 r. – powiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz podczas zorganizowanej przez Kompanię Węglową w Katowicach prezentacji raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej o światowym wydobyciu oraz zapotrzebowaniu na węgiel.

Tomczykiewicz jasno przedstawił stanowisko rządu: "Nie ma podstaw, aby mówić o zwiększeniu zobowiązań do 2020 r., a także by rozpocząć rozmowy dotyczące Energy Roadmap 2050 bez globalnego porozumienia na temat emisji". Zapowiedział, że Polska będzie bardzo stanowcza w tej sprawie.

Wiceminister podkreślił, że redukcja emisji CO2 bez światowego porozumienia w tej sprawie nie nieskuteczna, a jedynym efektem jest przenoszenie się produkcji do krajów, w których nie obowiązują tak restrykcyjne przepisy.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej