więcej


Polityka klimatyczna

Szef Google: ludzie negujący zmiany klimatyczne kłamią (17747)

2014-10-06

Drukuj
galeria

Eric Schmidt, szef Google. Fot. www.swiss-image.ch/Photo by Severin Nowacki, CC BY-NC-SA 2.0.

Internetowy potentat zakończył swoje członkostwo we wpływowym, amerykańskim stowarzyszeniu American Legislative Exchange Council (ALEC). Powodem jest sprzeciw ALEC przeciwko podejmowaniu działań mających na celu walkę ze zmianami klimatycznymi.

Google poinformował, że z końcem roku zakończy swoje członkostwo w ALEC. Powodem jest finansowanie przez ALEC badań mających na celu wskazanie zalet zmian klimatycznych. Wcześniej ALEC angażował się również w walkę z działaniami mającymi na celu wspieranie inwestycji w odnawialne źródła energii podejmowanymi przez poszczególne władze stanowe.

- Ludzie, którzy sprzeciwiają się walce ze zmianami klimatu naprawdę krzywdzą nasze dzieci i wnuki, i czynią świat gorszym. Nie powinniśmy sprzymierzać się z takimi ludźmi. Oni po prostu kłamią - w takich ostrych słowach skomentował działania podejmowane przez ALEC szef Google Eric Schmidt.  Na decyzję Google ALEC odpowiedział w następujący sposób: - To niefortunne, że Google zakończył swoje członkostwo w ALEC ulegając presji osób i organizacji o lewicowych poglądach, którzy kojarzą wolny rynek z negacją zmian klimatu - powiedziała Lisa Nelson, prezes ALEC. Google przyłączył się do ALEC w 2011 r. i płacił na konto tej organizacji około 10 tys. dolarów rocznie.

Wcześniej z ALEC wycofał się Microsoft, który jako powód tej decyzji podał zwalczanie przez ALEC działań mających na celu promowanie inwestycji w odnawialne źródła energii. 

źródło: Gramwzielone.pl

www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej