więcej


Polityka klimatyczna

Stanowisko Koalicji Klimatycznej dotyczące szczytu klimatycznego COP17 (13634)

2011-11-28

Drukuj

logo_Koalicja_KlimatycznaW poniedziałek, 28 listopada br. w Warszawie odbyła się organizowana wspólnie przez Koalicję Klimatyczną i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych konferencja pt. "Globalne negocjacje klimatyczne – interesy i wyzwania dla Polski i Unii Europejskiej". Taki też tytuł nosił raport, który przedstawiony został podczas spotkania w Polskiej Agencji Prasowej. Ponadto, zaprezentowane zostało stanowisko Koalicji dotyczące rozpoczętego właśnie szczytu klimatycznego COP17 w Durbanie.

W konferencji udział wzięli:

  • Ilona Jędrasik (Koalicja Klimatyczna, Polski Klub Ekologiczny, Okręg Mazowiecki)
  • Dr hab. Zbigniew Karaczun (SGGW, Polski Klub Ekologiczny, Prezes Okręgu Mazowieckiego, ekspert Koalicji Klimatycznej)
  • Artur Gradziuk (koordynator programu ds. międzynarodowych stosunków gospodarczych i problemów globalnych, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Wypowiedzi zaproszonych gości dotyczyły przede wszystkim polskich priorytetów w negocjacjach klimatycznych, w tym także szansy, jaką dzięki swej prezydencji w Unii Europejskiej ma Polska, by poprawić swój wizerunek na arenie międzynarodowej. Wśród kluczowych kwestii znalazł się również problem implikacji finansowych, jakie towarzyszą debatowaniu nt. międzynarodowych działań na rzecz redukcji oraz adaptacji do zmian klimatu.

Tegoroczne negocjacje w RPA to także moment, w którym konieczna jest szczegółowa analiza i podjęcie decyzji dotyczących tematów, które zostały pominięte lub w stosunku do których nie uzyskano porozumienia podczas ostatniego szczytu klimatycznego w Cancun. Jako reprezentant ponad dwudziestu organizacji pozarządowych w Polsce, Koalicja Klimatyczna uznała za niezbędne przedstawić, czego oczekuje od decydentów po COP 17 w Durbanie.

Pobierz pliki:

Stanowisko Koalicji Klimatycznej dotyczące szczytu klimatycznego COP17 w Durbanie

Przydatne informacje dotyczące COP17

Koalicja Klimatyczna uruchomiła swoje konto na Twitter.com, gdzie na bieżąco pojawiać się będą informacje z przebiegu rozmów i podsumowań konferencji: twitter.com/#!/klimatyczna

Istnieje również możliwość kontaktowania się z przedstawicielką Koalicji, będącą na miejscu - maile prosimy kierować pod adres u.stefanowicz@koalicjaklimatyczna.org lub na profil KK na Twitter.com.

 

źródło: Koalicja Klimatyczna

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej