więcej


Polityka klimatyczna

Spotkanie Premiera Tuska z przedstawicielami Koalicji Klimatycznej na szczycie klimatycznym w Kopenhadze. (8748)

2009-12-17

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Dziś późnym popołudniem Premier Donald Tusk, który właśnie przyjechał do Kopenhagi, by wziąć udział w kluczowej fazie szczytu klimatycznego, spotkał się z przedstawicielami polskich organizacji pozarządowych skupionych w Koalicji Klimatycznej.
Podczas spotkania rozmawiano m. in. o postulacie Koalicji, aby Unia bezwarunkowo  podwyższyła  swój cel redukcji emisji z 20% do 30%. Poruszono także kwestie nadwyżek uprawnień do emisji oraz powołania w Polsce Ministerstwa Klimatu i Energii, co zaproponowali Premierowi ekolodzy.

„Cieszymy się, że Premier znalazł czas aby spotkać się z polskimi organizacjami pozarządowymi. Mamy nadzieję, że jego deklaracje podjęcia działań na rzecz ochrony klimatu przełożą się na konkretne działania - Polska zmieni zdanie i poprze bezwarunkowe podwyższenie unijnego celu redukcji emisji. Wsparcie ambitnego celu redukcyjnego przez Polskę da negocjacjom niezbędny bodziec, aby posunąć się naprzód.” – mówi Julia Michalak z Greenpeace.

Podczas spotkania premier wyraził także poparcie dla postulatów Koalicji Klimatycznej w kwestii budowania w Polsce gospodarki niskowęglowej. „Taka transformacja stworzy szansę na  wprowadzenie innowacji, modernizację i stworzenie społeczeństwa opartego na wiedzy. Pozwoli nie tylko spełnić ostre wymagania w kwestii ochrony klimatu, ale będzie służyć także budowaniu przewagi konkurencyjnej naszego kraju. Pan Premier zgodził się z nami w tej kwestii ” - podsumował Andrzej Kassenberg z należącego do Koalicji Klimatycznej Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

Do pobrania:
informacja prasowa w wersji PDF

Koalicja Klimatyczna

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej