więcej


Polityka klimatyczna

Skamielina Dnia dla Unii Europejskiej (8646)

2010-12-09

Drukuj

img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Dziewiątego dnia trwania szczytu klimatycznego w Cancun „Fossil of the Day” („Skamielinę Dnia”) otrzymała Unia Europejska. UE zdobyła trzecie miejsce za brak zdecydowanej i jasnej deklaracji w sprawie przyznawania nadwyżek jednostek emisji (AAU).

Drugie miejsce zajęła Kanada, pierwsze – Stany Zjednoczone. W przeciwieństwie do Kanady, która pierwszego dnia szczytu w Cancun zdobyła wszystkie trzy „Skamieliny Dnia”, Stany Zjednoczone zostały nagrodzone po raz pierwszy w tej sesji rozmów.

„Skamielina Dnia” (Fossil of the Day) to niechlubna anty-nagroda przyznawana codziennie w trakcie negocjacji klimatycznych w ramach ONZ za wystąpienia, które utrudniają postęp w rozmowach.

Każda uroczystość rozpoczyna się wykonaniem hymnu:
 
Fossil of the day, Fossil of the day
Who was bad, who was worse
Fossil of the day, Fossil of the day
All the blame, all the shame
Fossil of the day!!!


źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej