więcej


Polityka klimatyczna

Rozporządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw polityki klimatycznej (16545)

2013-12-05

Drukuj

27 listopada Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw polityki klimatycznej, przedłożone przez prezesa Rządowego Centrum Legislacji.

Do zadań nowego pełnomocnika należeć będzie współpraca na forum międzynarodowym w obszarze polityki klimatycznej, w tym prezentowanie stanowiska Rzeczypospolitej Polskiej w tym obszarze. Pełnomocnik będzie także wykonywał zadania związane ze sprawowaniem przez Polskę przewodnictwa w Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Realizując ten cel, pełnomocnik będzie współpracować z ministrem środowiska, będzie również wspierany przez organy administracji rządowej, które są zobowiązane do współdziałania i udzielania pomocy, w szczególności przez udostępnianie informacji i dokumentów.

 

źródło: Kancelaria Premiera RP
www.premier.gov.pl

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej