więcej


Polityka klimatyczna

Raport SDG Watch Europe „Kto zapłaci rachunek?” (20905)

2019-08-07

Drukuj
galeria

Unia Europejska ignoruje negatywne wpływy, które niektóre z polityk i praktyk mają na inne części świata. Nowy główny raport publikowany przez SDG Watch Europe mówi o tych negatywach które w poszczególnych politykach się znajdują.

„Kto zapłaci rachunek? Negatywny wpływ europejskich polityk i praktyk na świecie ”.

Średnio UE ma jeden z najgorszych na świecie śladów środowiskowych na mieszkańca, a nasz niezrównoważony styl życia oparty jest na wyzysku zasobów i siły roboczej w innych częściach świata.

Gospodarka przyszłości musi brać pod uwagę wpływ na środowisko i społeczeństwo poza naszymi granicami, zamiast żyć w złudzeniu niskoemisyjnej, zasobooszczędnej Europy, która eksportuje energochłonną i zanieczyszczającą produkcję do innych części świata. Spójność polityki na rzecz zrównoważonego rozwoju wymaga pełnego uwzględnienia efektów zewnętrznych i efektów ubocznych polityki europejskiej, modeli produkcji i konsumpcji.

Uwzględnienie spójności polityki oznacza również ścisłe monitorowanie efektów ubocznych i wyznaczanie celów ich ograniczenia. Eurostat nie uwzględnia efektów zewnętrznych w swoich sprawozdaniach dotyczących celów zrównoważonego rozwoju i nie działa z żadnym wskaźnikiem skutków ubocznych.

Niniejsze sprawozdanie koncentruje się na niektórych ważnych obszarach polityki, w których istnieje pilna potrzeba działania, ponieważ zewnętrzne skutki polityk europejskich nie są w wystarczającym stopniu brane pod uwagę.

„Kto płaci rachunek?” Jest już dostępny do pobrania. Kilknij TUTAJ

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej