więcej


Polityka klimatyczna

Przedstawiciel gminy zagrożonej przez odkrywkę dołącza do głodówki filipińskiego delegata (16465)

2013-11-16

Drukuj

Przedstawiciele Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój TAK – Odkrywki NIE: wójt gminy Lubin Irena Rogowska oraz jej doradca Tomasz Waśniewski w piątek, 15 listopada na konferencji klimatycznej COP19 spotkali się z filipińskim komisarzem Yep Sano. Tomasz Waśniewski, w ramach gestu solidarności, dołączył do głodówki delegata. Pierwszego dnia szczytu klimatycznego Yep Sano ogłosił, że na czas jego trwania powstrzyma się od jedzenia, o ile nie zostaną podjęte konkretne działania na rzecz ochrony klimatu.

– Jesteśmy wstrząśnięci tym, co stało się na Filipinach. Postanowiłem dołączyć do ruchu solidarności z panem Yep Sano, który głoduje. To, co mogę zrobić jako obywatel Polski i przeciwnik wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową, to dołączyć do strajku głodowego. Dlaczego? Ponieważ nie chcę, aby takie nieszczęścia, jakie spotkały naszych współobywateli świata spotkały innych, także Polaków – powiedział Tomasz Waśniewski, przedstawiciel Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój TAK – Odkrywki NIE.

Zdjęcia z konferencji dostępne są tutaj:

 

źródło: Greenpeace Polska
www.greenpeace.pl

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej