więcej


Polityka klimatyczna

Poradnik - Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym (20993)

2019-10-16

Drukuj
galeria

W „Planie działan na rzecz zasobooszczednej Europy", ogłoszonym w 2011 roku, stwierdzono, że budownictwo, obok przemysłu spożywczego i mobilnosści, ma do odegrania kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów zwiazanych z wykorzystaniem zasobów, zużyciem energii oraz przeciwdziałaniem zmianom klimatu.

We fragmencie poświęconym wyzwaniom stojącym przed sektorem budownictwa czytamy, ze należy jeszcze bardziej wzmacniać istniejące strategie promowania efektywności energetycznej oraz wykorzystania energii odnawialnej w budynkach.

Jak polskie budownictwo odpowiada na to wyzwanie? W niniejszej publikacji można zapoznać się z czterema ciekawymi przykładami inwestycji mieszkaniowych zaprojektowanych i zrealizowanych z myślą o efektywności energetycznej, z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Przedstawione poniżej dobre wzory poprzedziliśmy wypowiedziami ekspertów.

 

POBIERZ PORADNIK


POBIERZ PLAKATY

 

                                   


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej