więcej


Polityka klimatyczna

Odyseja 2050 (8626)

2011-02-26

Drukuj
Już 10 marca odbędzie się młodzieżowy szczyt klimatyczny w formie videokonferencji, w trakcie której młodzi ludzie z Polski, Meksyku, Nowej Zelandii oraz Kostaryki rozmawiać będą o zmianach klimatu i ich wpływie na życie ludzi z różnych zakątków świata. Wspólnie dyskutować będą o działaniach, które jako ludzkość powinniśmy podjąć dla ochrony
klimatu i równowagi ekosystemu Ziemi. 
Spotkanie zostanie zorganizowane w siedzibie warszawskiego British Council, które wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Ambasadą Brytyjską jest organizatorem tego wydarzenia. W przedsięwzięciu wezmą udział także przedstawiciele Ministerstwa Środowiska.

Miniszczyt klimatyczny jest zwieńczeniem działań związanych z projektem Odyseja 2050 – wyprawa po dobry klimat, w ramach którego młodzież tworzyła prace plastyczne w celu włączenia ich do filmu animowanego, nad którego produkcją czuwa dyrektor artystyczny Avatara – Thelvin Cabezas. Film będzie przedstawiał sposoby przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu.

Miesiąc przed miniszczytem odbyła się także lekcja z ambasadorem brytyjskim w Polsce, podczas której mówiono o zagrożeniach i możliwościach przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu.

Patronem medialnym tego wydarzenia jest serwis internetowy maturzaki.pl.


źródło: Centrum Edukacji Obywatelskiej
www.ceo.org.pl
  

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej