więcej


Polityka klimatyczna

Nieformalne posiedzenie ministrów UE ds. środowiska (8725)

2010-01-20

Drukuj
W dniach od 15-17 stycznia br. Bernard Błaszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska wziął udział w nieformalnym posiedzeniu ministrów UE ds. środowiska, organizowanym przez Prezydencję hiszpańską w Sewilli. Głównym tematem spotkania były kwestie dotyczące zmian klimatu.
Podczas posiedzenia ministrowie ds. środowiska UE omówili rezultaty Konferencji Klimatycznej COP15, która odbyła się w grudniu 2009 r. w Kopenhadze, a także działania, które powinny być podejmowane w następstwie Konferencji w celu kontynuacji negocjacji przed COP16 w Meksyku. Ponadto dyskutowano na temat międzynarodowych aspektów zarządzania środowiskowego.

Podsekretarz stanu w MŚ Bernard Błaszczyk odbył kilka rozmów bilateralnych na temat bieżących problemów ochrony środowiska, nie tylko na forum Unii Europejskiej. Wiceminister B. Błaszczyk rozmawiał m.in. z ministrem energii i klimatu Wielkiej Brytanii Edem Milibandem, minister ds. klimatu i energii Lykke Friis oraz z ministrem ds. zasobów i spraw wiejskich Malty Georgem Pullicino. Odbył również spotkania z ministrami środowiska: Niemiec – Norbertem Röttgenem, Irlandii - Johnem Gormley’em i Turcji - Veyselem Eroğlu.

Do udziału w spotkaniu, oprócz ministrów z państw członkowskich UE, zostali zaproszeni również reprezentanci państw kandydujących do UE oraz państw członkowskich EFTA.

źródło: Ministerstwo Środowiska
www.mos.gov.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej