więcej


Polityka klimatyczna

Moskiewskie rozmowy klimatyczne (13500)

2011-11-04

Drukuj

Andrzej Kraszewski, minister środowiska stojący na czele polskiej delegacji wraz z Connie Hedegaard, komisarz UE ds. działań klimatycznych wzięli udział w Moskwie w spotkaniach poświęconych tematyce zmian klimatu. Program wizyty przewidział spotkania m.in. z Aleksandrem Frolovem dyrektorem Federalnej Służby ds. Hydrometeorologii oraz Aleksandrem Biedritskim, doradcą prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. zmian klimatu.

Jestem zadowolony z przebiegu rozmów. Oceniam, że Rosja należy do grupy krajów, którym zależy na rzeczywistym postępie w Durbanie. Grupa ta stopniowo się powiększa w miarę jak spokojnie i rzetelnie objaśniamy stanowisko Unii Europejskiej i wsłuchujemy się w oczekiwania naszych partnerów. Nie mamy alternatywy dla kompromisu podczas COP17 – skomentował wizytę minister Andrzej Kraszewski.

Tegoroczna Konferencja Stron Konwencji Klimatycznej (COP17) jest szczególna ze względu na fakt, że od niej z jednej strony zależeć będą dalsze losy Protokołu z Kioto, z drugiej powinna ona przyjąć decyzje dotyczących wypracowania przyszłego, globalnego porozumienia klimatycznego.

  

źródło: Ministerstwo Środowiska

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej