więcej


Polityka klimatyczna

Minister Środowiska Nowicki o polskiej polityce ochrony klimatu w Tokio (8823)

2009-10-29

Drukuj
Polska polityka ochrony klimatu była głównym tematem seminarium, zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska RP, które odbyło się w poniedziałek 26 października br. w Tokio. W spotkaniu wziął udział Minister Środowiska prof. Maciej Nowicki.
Konferencja była okazją do promocji działań podejmowanych przez Polskę w zakresie ochrony klimatu, m.in. w kontekście zbliżającej się Konferencji Klimatycznej COP15 w Kopenhadze.

Podczas wizyty w Japonii przedstawiciele polskiego Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej omówili tematy dotyczące polityki ochrony środowiska, polityki energetycznej Polski do 2030 roku i wyzwań w modernizacji systemu energetycznego naszego kraju. Poruszono kwestie finansowania projektów ochrony środowiska w Polsce. Rozmawiano także o kwestiach związanych z Mechanizmem wspólnych wdrożeń (Joint Implementation - JI) oraz Systemem Zielonych Inwestycji (Green Investment Scheme - GIS).

Podczas wizyty w Japonii minister Nowicki odbędzie też spotkania z wysokimi przedstawicielami rządu Japonii.

źródło: Ministerstwo Środowiska
www.mos.gov.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej