więcej


Polityka klimatyczna

Podręcznik rozwoju energetyki obywatelskiej opartej o odnawialne źródła energii (21385)

Fundacja na rzecz energetyki zrównoważonej
2020-06-29

Drukuj
galeria

Podręcznik jest formą przewodnika, który w oparciu o zbiór zagranicznych oraz krajowych dobrych praktyk i doświadczeń ma stanowić inspirację do realizacji przedsięwzięć energetyki obywatelskiej (EO) w Polsce. Adresatami opracowania są wszyscy zainteresowani rozwojem EO w Polsce. Dokument został opracowany w ramach projektu Co2mmunity.

Celem Podręcznika jest promowanie rozwoju „energetyki obywatelskiej” (dalej: „EO”) w Polsce. Podręcznik definiuje „energetykę obywatelską” i przedstawia syntetyczny opis krajowych uwarunkowań organizacyjno-prawnych dla rozwoju i promocji obywatelskich inicjatyw energetycznych opartych o odnawialne źródła energii. Podręcznik jest także formą przewodnika, który w oparciu o zbiór zagranicznych i krajowych dobrych praktyk i doświadczeń ma stanowić inspirację do realizacji takich przedsięwzięć w Polsce. Wska-zuje jak zacząć, jakie narzędzia można wykorzystać do aktywizacji interesariuszy projek-tów, gdzie szukać pomocy oraz wsparcia w prowadzeniu procedur administracyjnych oraz finansowaniu.

Podręcznik przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych rozwojem energetyki obywatelskiej w Polsce.

POBIERZ PUBLIKACJĘ FNEZ

W przygotowaniu podręcznika częściowo uczestniczył zespół Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. Aby przygotować podręcznik zamówiono w Fundacji InE opracowanie pt.: "Energetyka obywatelska w Polsce – ana-liza stanu i rekomendacje do rozwoju", które w tym miejscu także załączamy.

POBIERZ OPRACOWANIE INE

Źródło: FNEZ oraz informacje własne.


Udostępnij wpis swoim znajomym!



Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią




Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej