więcej


Polityka klimatyczna

Kolejny kraj krytykuje protokół z Kioto (13733)

2011-12-20

Drukuj

Rosja wspiera Kanadę w decyzji dotyczącej rezygnacji z protokołu z Kioto. Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w przyszłym roku Moskwa nie zamierza przyjmować na siebie żadnych zobowiąż wynikających z protokołu.

Rzecznik Mmnisterstwa – Alexander Lukashevich powiedział w piątek podczas konferencji prasowej, że traktat nie obejmuje wszystkich głównych trucicieli, a tym samym nie może pomóc w rozwiązaniu kryzysu klimatycznego.

"Odejście Kanady to kolejny przykład, że podpisany w 1997 protokół z Kioto stracił swoją skuteczność w kontekście aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej" – powiedział agencji AP Lukashevich, i dodał, że problem tkwi w tym, iż dokument nie zapewnia udziału wszystkich najważniejszych źródeł emisji.

Kanada wycofała się z protokołu z Kioto w poniedziałek, 12 grudnia, uzasadniając swoje odejście tym, że pozwoli rządowi zaoszczędzić ok. 14 mld dolarów kanadyjskich, które Kanada musiałaby zapłacić jako kary za brak zapowiadanych wcześniej redukcji emisji.

Rządy Kanady, Japonii i Rosja zadeklarowały, że w przyszłym roku nie będą przyjmować nowych zobowiązań wynikających protokołu z Kioto .

 

źródło: Ekologia.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej