więcej


Polityka klimatyczna

Jak powinna wyglądać wewnętrzna i zewnętrzna polityka klimatyczna Polski? [WIDEO] (16970)

2014-03-20

Drukuj

debata 2602 leadPrzedstawiamy Państwu kilkuminutowy skrót debaty on-line "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok", zorganizowanej przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i portal ChronmyKlimat.pl, która odbyła się 26 lutego br. z udziałem przedstawicieli biznesu, nauki i organizacji pozarządowych.Nasi goście szukali rozwiązań kluczowych problemów, przed którymi stoi Polska tuż przed wejściem w końcową fazę negocjacji klimatycznych. Zgoda między wszystkimi uczestnikami debaty dotyczyła konieczności zmian w sposobie prowadzenia zarówno polityki wewnętrznej, jak i zewnętrznej w tym obszarze. Zarysowało się również kilka różnic dotyczących kierunków tych zmian. Najważniejsze jest jednak to, że w poszukiwaniu konsensusu do dyskusji zasiedli przedstawiciele różnych, nie zawsze zgodnych, wizji. Czy do podobnego kroku gotowi są nasi decydenci?

Przez kilka najbliższych dni, będziemy naszym internautom, przedstawiali najciekawsze wypowiedzi poszczególnych uczestników naszej debaty i najbardziej interesujące wątki, które się w niej pojawiły. Na koniec oddamy do Waszej dyspozycji cały, półtoragodzinny materiał z całością debaty.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej