więcej


Polityka klimatyczna

Fundusz Rockefellera rezygnuje z węgla i piasków bitumicznych (17695)

2014-09-25

Drukuj
galeria

Kopalnia węgla w Wyoming, USA. Fot. Bureau of Land Management.

Rockefeller Brothers Fund poinformował, że zamierza wycofać się z biznesu związanego z paliwami kopalnymi i będzie inwestować w odnawialne źródła energii.

"Gdyby John D. Rockeffeler [twórca potentata naftowego Standard Oil-red.] żyłby dzisiaj, jako przedsiębiorca patrzący w przyszłość wycofałby się z paliw kopalnych i inwestowałby w czystą energię", powiedział Stephen Heintz, szef Rockefeller Brothers Fund (RBF).

Stephen Heintz poinformował podczas odbywającego się w Nowym Jorku szczytu ONZ, że Rockefeller Brothers Fund chce sprzedać swój biznes związany z paliwami kopalnymi i swoje fundusze zainwestuje w odnawialne źródła energii.

Heintz dodał, że Rockefeller Brothers Fund chce przyłączyć się do koalicji inwestorów wycofujących się z paliw kopalnych, którzy deklarują sprzedaż aktywów w branży paliw kopalnych o łącznej wartości ponad 50 mld dolarów. Rockefeller Brothers Fund zapowiada, że w pierwszej kolejności sprzeda swoje aktywa związane z wydobyciem węgla i piaskami bitumicznymi, tak aby na koniec tego roku stanowiły one zaledwie 1% biznesu RBF.

 

źródło: Gram w Zielone
gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej