więcej


Polityka klimatyczna

"Do negocjacji! Gotowi? Start!" – konferencja prasowa KK i WWF (15045)

2012-11-16

Drukuj

COP18 logoCzego możemy spodziewać się po najbliższej Konferencji Klimatycznej ONZ COP 18 w Katarze? Do kogo trafi Skamielina Roku? Czy Polska ma szanse zostać gospodarzem przyszłorocznego szczytu klimatycznego? Koalicja Klimatyczna i WWF Polska zapraszają na konferencję prasową – "Do negocjacji! Gotowi? Start!", która odbędzie się 21 listopada br., o godzinie 11.00 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8, w Warszawie.

Już 26 listopada w Doha, w Katarze, rozpocznie się Konferencja Klimatyczna, w której uczestniczyć będą tysiące delegatów z całego świata, w tym przedstawiciele Polski. Jakie są jej cele? Po co jest organizowana? Dlaczego jest potrzebna? Z jakiego powodu jest ważna dla naszego kraju? Na te i inne pytania odpowiedzą przedstawiciele Koalicji Klimatycznej, WWF Polska i Urzędu Miasta st. Warszawy podczas konferencji prasowej.

Jednocześnie w czasie konferencji przedstawiona zostanie "kuchnia negocjacyjna", a także stanowisko WWF opisujące oczekiwania wobec nadchodzącego Szczytu Klimatycznego, COP18. Prelegenci opowiedzą również o wpływie międzynarodowej polityki klimatycznej na działania na poziomie lokalnym oraz o roli miast w ochronie klimatu i podejmowanych przez miasta działań w tym zakresie.

W konferencji udział wezmą:

  • Leszek Drogosz – dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu Miasta St. Warszawa
  • Monika Marks – kierownik projektu WWF Polska "Klimat i energia"
  • Urszula Stefanowicz – koordynatorka Koalicji Klimatycznej

 

logo Koalicja Klimatycznalogo wwf

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej