więcej


Polityka klimatyczna

Apel Tuvalu do Polaków (8644)

2010-12-10

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'„Przekażcie mieszkańcom Polski, że od decyzji ich rządu zależy, czy mój kraj będzie dalej istniał. Przekażcie także mieszkańcom Polski, że to ich decyzje będą wpływały na to, czy Tuvalu zatonie, czy też będzie istniało nadal”
Taki komunikat skierowany do Polaków przekazał ekspertom Koalicji Klimatycznej przedstawiciel delegacji Tuvalu. Do spotkania doszło na trwającym do 10 grudnia szczycie klimatycznym w Cancun.

Tuvalu to państwo na położone na Oceanie Spokojnym składające się z archipelagu Wysp Lagunowych. Tuvalu to jeden z najbardziej zagrożonych zmianami klimatu miejsc na Ziemi. W wyniku ocieplenia się klimatu i podniesienia się poziomu oceanu, wyspiarskie państwo może znaleźć się w dużej części pod wodą. Według ONZ nastąpi to do 2050 roku.

źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej