więcej


Polityka klimatyczna

Al Gore: Zmiany klimatu mogą okazać się największą szansą dla biznesu w historii współczesnego świata (19530)

2016-06-09

Drukuj
galeria

Fot.Center for American Progress Action Fund, flickr.com (CC BY-ND 2.0)

Pozytywny trend w inwestycjach związanych z klimatem jest obserwowany w wielu sektorach gospodarczych na całym świecie.

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Al Gore jest jednym z najbardziej znanych lobbystów na rzecz zmian klimatycznych. W swoim przemówieniu podczas konferencji TED 2016 w Vancouver, Al Gore podkreślił jak bardzo „eksplozja nowych inwestycji” w sferze zarówno mityzacji jak i  adaptacji do zmian klimatu może przyczynić się do opracowania nowych technologii i stworzenia gospodarki opartej na wiedzy i innowacyjności. Nazwał on zmiany klimatyczne i łączące się z nimi trendy w zjawiskach pogodowych "największą szansą dla biznesu jaka pojawiła się w historii świata". Były wiceprezydent wskazał również na fakt, że 2/3 działalności w tych sektorach będzie dotyczyło wyłącznie sektora prywatnego.

Według raportu opublikowanego przez Sekretariat ONZ w październiku 2015 roku, pozytywny trend w inwestycjach związanych z klimatem jest obserwowany w wielu sektorach gospodarczych (ubezpieczenia, przemysł, rynek obligacji itp.) na całym świecie.

Źródło: Trends in Private sector. Climate Finance, report prepared by the Climate Change Support Team of the United Nations Secretary - General on the Progress made since 2014 Climate summit, 9 October 2015

TED (Technology, Entertainment, Design) to konferencja naukowa organizowana przez amerykańską fundację non-profit Sampling Foundation, której celem jest popularyzacja "idei wartych rozpowszechniania".

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronach:

http://dailyplanet.climate-kic.org/watch-al-gore-make-case-optimism-climate-change/

http://www.un.org/climatechange/wp-content/uploads/2015/10/SG-TRENDS-PRIVATE-SECTOR-CLIMATE-FINANCE-AW-HI-RES-WEB1.pdf

Źródło: www.klimada.mos.gov.pl 


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej