więcej


Polityka klimatyczna

Aktywiści Greenpeace na kolacji u królowej Danii. Niecałe 24 godziny na wyciągniecie świata z klimatycznego kryzysu. (8746)

2009-12-18

Drukuj
W czwartek wieczorem, podczas kluczowej fazy trwania Szczytu Klimatycznego, aktywiści Greenpeace z ponad 120 krajów, dołączyli do oficjalnych delegacji zmierzających na uroczystą kolację wydaną przez królową Danii dla szefów rządów i państw biorących udział w Szczycie Klimatycznym.
W momencie gdy na czerwony dywan wchodziła Hilary Clinton, aktywiści wyciągnęli transparenty z napisem „Politycy rozmawiają – liderzy działają” (Politicians Talk Leaders Act). W ten sposób Greenpeace wzywa światowych przywódców do podpisania ambitnego porozumienia klimatycznego.

„Mamy zaledwie 24 godziny by wyciągnąć świat z klimatycznego kryzysu. Kiedy światowi przywódcy siadają do kolacji, los milionów ludzi na świecie wisi na włosku.” – mówi Robert Cyglicki, dyrektor Greenpeace Polska.

Greenpeace uważa, że porozumienie w sprawie nowego porozumienia klimatycznego ciągle jest możliwe. Greenpeace domaga się aby w nowym porozumieniu klimatycznym kraje rozwinięte zobowiązały się do 40% redukcji emisji gazów cieplarnianych rocznie do 2020 roku, całkowitego zaprzestania wycinki lasów tropikalnych do końca 2020 roku oraz wsparcia finansowego w wysokości 110 mld euro rocznie dla krajów rozwijających się w ich zmaganiach ze skutkami zmian klimatu.

„Negocjacje są bardzo złożone i wiele krajów, w tym Polska i Stany Zjednoczone, zachowują się tak jakby grały w pokera. Kraje rozwinięte muszą okazać solidarność klimatyczną i dołożyć wszelkich starań by już jutro zostało podpisane nowe porozumienie klimatyczne.” – dodaje Cyglicki.

źródło: Greenpeace
www.greenpeace.pl

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej