więcej


Polityka klimatyczna

15 marca - Młodzieżowy strajk dla klimatu! (20757)

2019-03-15

Drukuj
galeria

Pewnie wszyscy już słyszeli o szkolnych strajkach dla klimatu zapoczątkowanych przez Gretę Thunberg w sierpniu 2018 r. Najbliższa wielka międzynarodowa mobilizacja w tej sprawie już dziś 15 marca. Młodzi ludzie organizują się w tej sprawie nie tylko w Europie Zachodniej, ale na całym świecie.

 Nie wiem czy wiecie, ale strajkowa mapa Polski na najbliższy piątek wygląda tak:

strajki_szkolne.jpg

W naszym kraju odbędzie się ponad 70 różnych działań dla klimatu z udziałem młodych ludzi – od marszów i pełnoprawnych strajków do mniejszych działań solidarnościowych. Jeśli chcecie dołączyć lub wesprzeć te działania – niezależnie czy jeście uczniem/uczennicą, nauczycielem/nauczycielką czy rodzicem – zajrzyjcie koniecznie na stronę strajkdlaklimatu.pl. Znajdują się tam wskazówki i inspiracje dla wszystkich zainteresowanych sprawą. Jest też mapa, do której można dodać swoje aktywności (do czego gorąco zachęcamy).

Serce rośnie, jak patrzy się na to jak młodzież w całej Polsce angażuje się w sprawę walki o ochronę klimatu. Gdy podczas COP24 skontaktowaliśmy się z pierwszymi szkołami z pytaniem, czy słyszały o Grecie i jej działaniach oraz czy nie chcą może dołączyć do jej inicjatywy, chyba nikt nie spodziewał się, że w Polsce może to tak chwycić i się rozwijać. Teraz mamy w naszym kraju dziesiątki inicjatyw – od wspaniałego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego animowanego przez uczniów warszawskich liceów do niewielkich grupek działających w małych miastach.

Jako dorośli powinniśmy zrobić co tylko w naszej mocy, aby wesprzeć młodzież w walce o ich bezpieczną przyszłość.

 

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej