więcej


Pieprz i Wanilia – kolejna edycja (14502)

2012-06-26

Drukuj

pieprz wanilia bannerKoalicja Klimatyczna przedstawia subiektywny wybór najgorszych i najlepszych wypowiedzi polityków na temat zmian i ochrony klimatu. Od Ciebie zależy, które wypowiedzi zostaną uznane za Pieprz i Wanilię polskiej polityki klimatycznej ostatnich miesięcy. Rozstrzygnięcie głosowania 30 lipca!

Pieprz

GŁOSUJ NA NAJBARDZIEJ NIEKLIMATYCZNĄ WYPOWIEDŹ POLITYKA!

Jarosław Kaczyński (Poseł PiS, Prezes Prawa i Sprawiedliwości) o zmianach klimatu:

"Weźmy proszę państwa sprawę CO2 i pakietu klimatycznego. Co to jest? Ktoś kto próbuje wmawiać, że to ma jakieś znaczenie dla klimatu, jest po prostu śmiechu warte. Po pierwsze, nie ma żadnych dowodów, że w ogóle wszystko razem ma jakiekolwiek znaczenie, a jest bardzo wiele dowodów na to, że nie ma".

18.03.2012, Spotkanie w siedzibie "Solidarności" w Katowicach.

Krystyna Poślednia (Posłanka PO) w obronie brudnego powietrza i polskiego sektora węglowego:

"Świadectwem tego jest postawa rządu polskiego na ostatnim spotkaniu ministrów środowiska i zastopowanie dalszej eskalacji działań w zakresie czystego powietrza w Europie".

14.03.2012, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Łowiectwa.

Hanna Trojanowska (Wiceminister Gospodarki) na temat udziału Polaków w decyzji o budowie elektrowni atomowej w naszym kraju:

"Decyzja powinna należeć do elit rządzących, nie należy obarczać społeczeństwa tego typu decyzjami".

30.03.2012, Konferencja prasowa w Ministerstwie Gospodarki
 

Wanilia

GŁOSUJ NA NAJBARDZIEJ KLIMATYCZNĄ WYPOWIEDŹ POLITYKA!

Antoni Mężydło (poseł PO) za wspieranie innowacyjności i nowoczesnej wizji energetyki:

"Według mnie, jeśli chodzi o nowe technologie, które powstają w związku z pakietem klimatyczno-energetycznym, to wprowadzają one innowacyjność - głównie w zakresie odnawialnych źródeł energii. Trzeba powiedzieć, że nasza energetyka staje się „skansenem", bo wszędzie rozwijają się energetyki odnawialne".

14.03.2012, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Sejm RP.

Waldemar Pawlak (Wicepremier, Minister Gospodarki) o mikrogeneracji:

"Mamy pokaźne zasoby niekonwencjonalnych źródeł energii, z których mogą korzystać nie tylko duże przedsiębiorstwa ale przede wszystkim obywatele. Takie projekty nie są kosztowne i można je łatwo eksploatować".

28.05.2012., Debata „Odnawialne Źródła Energii - kierunki rozwoju energetyki w Polsce".

Lena Kolarska-Bobińska (Posłanka do Parlamentu Europejskiego) o polskim wecie Niskoemisyjnej Mapy Drogowej:

"A my ciągle udajemy, że nowe zasady nie będą nas dotyczyły. Liczymy, że "uratuje" nas kryzys i Europa zaniecha zmian ograniczających zużycie CO2 i dekarbonizacji gospodarki. [...] Będą to decyzje bardzo trudne i kosztowne dla Polski, ale musimy się do nich przygotować jak najszybciej, bo inaczej zostaniemy z "ręką w nocniku". Nie wykorzystamy dużych możliwości, które zaoferuje Unia Europejska w przyszłym rozdaniu budżetowym".

23.05.2012, Gazeta.pl Lublin.

Głosować można na stronie: koalicjaklimatyczna.org/ankieta2/index.php.


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej