- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
OZE
Miasta podpisały deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności (20953)
2019-09-10Drukuj
Włodarze ponad 30 polskich miast podpisali deklarację na rzecz rozwoju elektrombilności. Warszawa, Łódź, Wrocław, Lublin, Kraków i pozostałe samorządy zapowiedziały stworzenie optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności. W ten sposób zainaugurowano Kongres Nowej Mobilności 2019, największą konferencję poświęconą elektromobilności dla samorządów w Polsce.
Inicjatorem podpisania Deklaracji jest PSPA, organizator Kongresu. W wydarzeniu, które odbywa się w dniach 9-10 września br. w Lublinie, bierze udział prawie pół tysiąca przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz branża elektromobilności.
- Stworzyliśmy wydarzenie wyjątkowe, w ramach którego chcemy kształtować rynek zeroemisyjnego transportu w Polsce, a nie tylko o nim mówić. To jest kongres dla polskich samorządów, na którym członkowie i partnerzy PSPA mogą przekazać praktyczną wiedzę. Podczas kongresu pokazujemy, jak może wyglądać przyszłość zrównoważonego transportu. Chcemy, żeby to właśnie tutaj, na KNM, wykuwała się polska elektromobilność - mówił podczas inauguracji kongresu Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.
Deklaracja Miast na rzecz rozwoju Elektromobilności została podpisana m.in. przez prezydentów i wiceprezydentów Wrocławia, Częstochowy, Kielc, Białej Podlaskiej, Lublina, Słupska, Warszawy, Wałbrzycha, Sosnowca, Wejherowa, Olsztyna, Krakowa, Piekar Śląskich, Ełku, Świętochłowic, Zielonej Góry, Suwałk, Nowego Sącza, Tczewa, Tarnowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Puław, Ełku, Sosnowca, Torunia, Krosna i Kędzierzyna Koźla.
Samorządy zadeklarowały współpracę w ramach tworzenia optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności w swoich gminach. Wyraziły gotowość do udziału w dialogu branżowym, przyczyniającym się do rozbudowy flot pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Wskazały także potrzebę edukacji oraz promocji rozwiązań nisko- i zeroemisyjnych i zapowiedziały intensyfikację działań prowadzących do upowszechnienia pojazdów elektrycznych, zarówno w transporcie publicznym, jak i prywatnym.
- Od 2011 r. wprowadzamy elektromobilność do stołecznego transportu zbiorowego. Rozstrzygnęliśmy największy w Polsce przetarg na zakup autobusów elektrycznych, a ponadto inwestujemy w infrastrukturę ładowania. Zrównoważony transport poprawia komfort życia w polskich miastach, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na ochronę zdrowia ich mieszkańców – mówił Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Robert Soszyński. Zapowiedział, że za kilka miesięcy ratusz wstakże ponad 1000 miejsc, w których będą mogły stanąć ładowarki, a to ponad 2000 nowych punktów.
Zapowiedź konkretnych rozwiązań przedstawiła także Prezydent Miasta Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka: - Jesteśmy kompaktowym, zdrowym miastem. Zamierzamy pogłębiać „zielony” charakter Słupska i rozwijać elektromobilność. Równolegle planujemy budować świadomość społeczną w zakresie zrównoważonego transportu, gdyż to właśnie od niej zależy bardzo dużo w zakresie wdrażania ekologicznych technologii. Obecnie jesteśmy na etapie instalacji infrastruktury ładowania, w porozumieniu z jednym operatorów. Zamierzamy też zmniejszyć podatki od samochodów elektrycznych – powiedziała Pani Prezydent.
Kongres Nowej Mobilności to 24 godzinny warsztat z elektromobilności dla samorządów. W ramach wydarzenia odbędzie się 6 premier raportów, liczne dyskusje w formule okrtągłego stołu, expert talks praktyków rynku i posiadzenia grup roboczych. Partnerami Kongresu są: Volkswagen, PTV Group, Daimler, BMW, Volvo, Toyota, engie, KPMG, Allego, Uber, Santander Leasing, ABB, Nissan, Ekoenergetyka-Polska, Triggo, Alphabet, GO+EAuto i Nexity. Wśród wystawców w strefie smart znajdują się: Garo, Panek S.A., KZŁ Bydgoszcz, Renault, stadtraum, Schunk, Gireve, Wenar, Terberg Matec Polska, Mini-Auta.pl, MPK Lublin oraz Enelion.
Źródło: pspa.com.pl
Podobne artykuły
- Unijny system ochrony środowiska – 100 lat ochrony środowiska
W ramach organizowanej przez nas konferencji „100 lat ochrony środowiska w Polsce – i co dalej?”, chcemy zaobserwować i omówić wpływ unijnego systemu ochrony środowiska na krajowy.
Więcej
- Rowery elektryczne już na Śląsku
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, skupiająca 41 samorządów regionu, odebrała 46 z zamówionych 230 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Trafią one do urzędów miast i gmin GZM, poprzedzając planowane na 2021 r. uruchomienie elektrycznego Roweru Metropolitalnego.
Więcej
- Parkowanie w miastach zaczyna drożeć
Samorządy już podnoszą ceny za parkowanie w miastach lub właśnie przygotowują się do podwyżek. Ale mimo obaw nowe stawki raczej nie polecą w niebo. Przynajmniej na razie.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności